sobota, 15 czerwca 2013

I nie było już nikogo

Opowiem wam historię o czternastu śmiałkach, którzy przekroczyli granice swych światów, aby zdobyć to czego najbardziej pragną. Nie będzie to jednak opowieść o szlachetnych, dobrych bohaterach pragnący wyzwolić ludzi spod jarzma zła. Każdy z nich troskliwie skrywa swoje tajemnice, grzeczne i lubieżne myśli pokryte płótnem mroku.

Czternastu (nie)sprawiedliwych otrzymało zaproszenia na jedyne w swoim rodzaju przedstawienie. Skuszeni spełnieniem marzeń zaakceptowali kłamliwe słowa i wyruszyli do pustki, gdzie przez siedem dni odkryją przed wami swoje prawdziwe oblicza. Potężni wojownicy, wszechwiedzący magowie, skryci cieniem łotrzyki przejdą ostateczny test swych umiejętności. Tym bardziej, że zwycięzca może być tylko jeden.

Co skusiło dzielnych pogromców smoków, wyrafinowanych morderców, rycerzy w lśniących zbrojach do stawienia się w świecie poza światem? Każdy z nich otrzymał inne słowa, inne obietnice, które spełnią się jeśli udowodni, że jest godzien. Nikt z nich nie przypuszczał, że wyspę na horyzoncie pustki opuści tylko jeden z nich. Zacznijmy jednak od początku...

***
Taki mały projekt. Opowiadanko gildyjne wzorowane na Christie. Długi projekt. To tylko zapowiedź ;)