poniedziałek, 23 stycznia 2012

No to ACTA!


Dopisek:


Zadziwiający fakt. Premier nie liczy się absolutnie z głosem społeczeństwa. Toż to "demokracja"!


Dopisek 2:


-->Klik<-- Analiza ACTA dająca wiele do myślenia. Autor: użytkownik wykop.pl, motorniczy.

67 komentarzy:

 1. Aż dziwne, że o tym nie słyszałaś, bo trąbią o tym wszędzie. A mówiac krótko to ACTA to nic innego jak cenzura internetu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moze i slyszalam ale wylecialo mi z glowy

  OdpowiedzUsuń
 3. W czwartek będzie coś więcej wiadomo. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja cały czas trzymam kciuki za hackerów, że wybiją z głowy idiotyczne pomysły. Aż chciałoby się krzyczeć:
  "przecz z komuną!"

  OdpowiedzUsuń
 5. Znaczy się ja powiem tak: wydaje mi się, że częściowo zamysł tego całego ACTA nie jest złym, ponieważ rzeczywiście prawa autorskie są notorycznie w internecie łamane. Aczkolwiek nie można zabierać nam wolności slowa. Nie popadajmy w paranoję i skrajności.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawdę mówiąc to ja nie widzę nigdzie praw autorskich. Są jedynie prawa wydawnicze, które krzywdzą samych autorów. Niech to zmienią wpierw, ale które lobby się na to zgodzi? Przykład trywialny. Kupuję grę, ale nie jest moja! Niektóre firmy dają zabezpieczenia takie, że tylko jeden użytkownik może z niej korzystać. A najlepsze jest to, że to wydawca kontroluje, nakazuje autorowi kiedy ma skończyć, jak. A wjeżdżając ogólnie na temat patentów to ja bym to cholerstwo skasował w cholerę, bo jedynie stopują postęp cywilizacyjny.
  A jeśli mogę wiedzieć o jakich prawach autorskich masz na myśli mówiąc, że są łamane?

  OdpowiedzUsuń
 7. teraz juz wszedzie o tym trabia

  OdpowiedzUsuń
 8. To już nie trabienie, to już wojna wirtualna.

  OdpowiedzUsuń
 9. ale nie rozumiem po co to wszystko...

  OdpowiedzUsuń
 10. Teraz to pojechałaś po bandzie. Politycy chcą tobie zabrać część praw, po wprowadzeniu tego ACTA mogą zamknąć ciebie za byle pretekstem, mogą ciebie jawnie inwigilować, a ty się pytasz czemu ludzie się buntują? Powoli i skutecznie tworzy się państwo policyjne...

  OdpowiedzUsuń
 11. Po ostatnich wypowiedziach mogę już oficjalnie powiedzieć, że tak to jest jak komuniści zdobywają władzę ;/

  OdpowiedzUsuń
 12. Weźmy pod uwagę wszelkie strony typu torrenty i inne, z których możemy w całości ściągać książki, filmy, muzykę. Pliki te w bardzo szybkim tempie znajdują się potem na naszym i wielu innych dyskach, zamiast na przykład oryginału zakupionego w księgarni/sklepie muzycznym etc. tak samo wszelkie programy komputerowe. Zawsze są dwa końce tego wszystkiego. Z jednej strony dobrze, że możemy pewne rzeczy znaleźć w internecie, chociazby ze względu na fakt, iż wielu osób nie stać na kupno kolejnej płyty, książki, oryginalnego programu komputerowego. Z drugiej jednak te prawa powinny być przestrzegane.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale ciągle ściskam kciuki, że naród wyrzuci tych oszołomów.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyle tylko, że udowodniono, że piractwo napędza sprzedaż. To raz. Piractwo to nie kradzież. I ktoś powiedział mądre słowa. Jeśli większość społeczeństwa nadużywa prawa to z prawem jest coś nie tak. A gdyby nie było to dochodowe żadne korporacje nie tworzyłyby nowej muzyki, filmów, gier. Ja stoję murem za piractwem, które od zawsze napędzało cywilizację, chociażby trywialny przykład przepisywania ksiąg przez mnichów i księży. Toż to piractwo! Więc tym razem się z tobą nie zgodzę. Dopóki prawo będzie bronić korporacje, a nie artystów. Dopóki wydawca będzie miał prawo głosu, a autor już nie.

  OdpowiedzUsuń
 15. ALe ja z Tobą się mogę zgodzić :) Tutaj właśnie ukazuje się dwupłaszczyznowość tego zjawiska, jakim jest piractwo. Niby jest ono złe, ale gdyby nie ono, bardzo wiele byśmy stracili. Weźmy chociażby pod uwagę oprogramowanie Microsoft Office i najbardziej chyba popularnego Word'a, Power Pointa. Wiele osób ma wersje pirackie. Ich obsługa jest jednym z warunków koniecznych do znalezienia wielu rodzajów pracy, ba - napisania CV, pracy na uczelnię, cokolwiek. Więc gdybyśmy tego nie posiadali, byłby bardzo duży problem. I tutaj tworzy się błędne koło - bo nie mieć czegoś i wiele stracić czy mieć to, ale nie mieć innych rzeczy? Niby piractwo jest złe, ale z drugiej strony gdyby nie ono, to - tak jak napisałeś - to źle by się działo.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie wolno patrzeć, trzeba działać. Ja idę jutro protestować.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja korzystam z LibreOffice, idealnie nadaje się do napisania nawet pracy magisterskiej :). Ja bym powiedział też inaczej. Szlag mnie trafia jak koncerty kłamią w żywe oczy i mówią o stratach, bo ktoś cos pobiera z sieci. A to nieprawda. 99% ludzi, co ściąga i tak by tego nie kupiła, a znam osoby, które po ściągnięciu pirata zmieniają zdanie i wtedy umieszczają opłatę, bo "gra jest zajebista" np.
  Ale prawda jest taka, że ACTA nie będzie najgorsza na pirata, ale dla zwykłych ludzi. Z tego co czytałem do więzienia może pójść KAŻDY chociażby dlatego, że wszedł na stronę (!!). Jeszcze trochę i powróci komunizm...

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja również z Libre korzystam, bardzo podobny w użytkowaniu, a także w formacie wordowskim da się zapisać dokumenty :)
  I to jest właśnie najgorsze - że najbardziej możemy na tym ucierpieć my, normalni ludzie, a nie osoby notorycznie łamiące prawo.

  OdpowiedzUsuń
 19. No ja w wordowskim formacie nei zapisuje, a w odt., bo to format otwarty i każdą pracę na studiach oddawałem własnie w tym formacie i się wykłócałem, ale warto było ;]
  No ja uważam, że oni prawa nie łamią. To korporacje do tego zmuszają, bo łamią prawo.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale z tego co przeczytałam, to właściwie już pewnym jest fakt podpisania tego dokumentu.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dlatego dopisałem dopisek. To już zaczyna przypominać dyktaturę, a nei demokrację. I liczę, że ludzie wyjdą na ulicę, hackerzy zniszczoną rząd tajnymi dokumentami i ogólnie będzie totalny rozpierdziel, by wyrzucić tych komunistów.

  OdpowiedzUsuń
 22. Właśnie - gdzie ta demokracja. Mieli być ludzie dla ludzi, a co jest - walka o własne interesy, swoje dobro. Społeczeństwo mówi jednym głosem - rządzący drugim.

  OdpowiedzUsuń
 23. Jakby nie patrzeć to premier działa na niekorzyść państwa i społeczeństwa. To powinien być trybunał...

  OdpowiedzUsuń
 24. Część jest przeciwna podpisaniu. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Pewnie znowu dojdzie do wojny polsko - polskiej.

  OdpowiedzUsuń
 25. Może tym razem to właściwa strona wygra.

  OdpowiedzUsuń
 26. Poddaje się, nie wiem co odpisać...

  OdpowiedzUsuń
 27. Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że włąśnie tak będzie.

  OdpowiedzUsuń
 28. ludzie lubią krzyczeć.
  nie panikuję, nie przeszkadzają mi ACTA. i tak teraz policja może każdego namierzyć w Internecie, wolności słowa też nie ma- za publiczne obrażanie też można odpowiadać.
  a poza tym ludzie przesadzają, i tak to nic nie zmieni i tak.
  P.S. A premier jako jedyny nie podejmuje takich decyzji, tylko cały rząd. Premier jedynie musi się tłumaczyć, i ludzie ciągle na nim wieszają psy. Od razu mówię, że nie jestem zwolenniczką PO, ale uważam, że wszystko jest lepsze niż niejaki J.K. :]

  OdpowiedzUsuń
 29. I to jest bardzo błędne myślenie, bo zdecydowanie lepszy był Kaczyński. To obecny premier zadłużył Polskę, niszczył ją wewnętrznie, wprowadził wiele nieprzydatnych i krzywdzących reform, kłamał, mataczył. PO wygrało, bo większość pomyslała tak jak ty, że nie ma nic gorszego niż PiS, a tu prosze. PO miażdży wręcz swoją niekompetencją, chociaż ja osobiście uważam, że oni doskonale o tym wiedzą. Tylko kto im posmarował?

  OdpowiedzUsuń
 30. Orwell to się przewraca w grobie.

  OdpowiedzUsuń
 31. to nie jest błędne myślenie, tylko MOJE myślenie. Ty masz swoje zdanie na ten temat, a ja swoje. A to, że mamy różne zdania nie oznacza że ktoś bardzo źle myśli. Takie zdanie jakie Ty masz o D.T, ja mam o J.K. a może nawet jeszcze gorsze hihihi :D
  a Ty się tak nie denerwuj, bo złość piękności szkodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Ale ja nic nie wspominałem o myśleniu, tylko o faktach. Ten komunista niszczy wszystko. Na Kaczyskiego najeżdżano, ale bardziej prześmiewczo. Nie psuj kraju. A teraz? Tusk na pieńku ma z internautami i tym samym młodzieżą, kierowcami i kibicami. Co to za premier, którego nienawidzi społeczeństwo? PO nie ma żadnego sukcesu, same błędy. A teraz ze sprawą ACTA wychodzą najgorsze rzeczy. Rząd kłamie prosto w oczy! Mataczy, oszukuje i działa na szkodę państwa i społeczeństwa. To PiS przy PO to jak do rany dołóż. Żeby nie było, wolałbym aby ktoś inny był przy władzy, ale to PO z tej dwójki charakteryzuje się na komunistów.
  A czemu się denerwuje? Bo ludzie wybrali PO własnie, aby PiS nie doszedł do władzy. To jest kuriozalne. I teraz ludzie mają. Podnoszenie podatków, kłamstwa, wojna ze społeczeństwem, korupcja, premier ma w głebokim poważaniu społeczeństwo. Ty naprawdę chcesz takiego człowieka u władzy? Bo ja "sukcesy" PO mogę praktycznie wymieniać non stop. Nic się im nie udało, ale nie są na tyle debilni, aby to robić przez przypadek, wiec jedyna możliwość to umyślne spowoowanie szkód. A potem żyjemy w państwie bez perspektyw. Dlatego sie denerwuje, bo fakty mówią same za siebie. Rząd tego komunisty to najgorszy od czasów PRL!

  OdpowiedzUsuń
 33. przeraża mnie ta cała sytuacja. przeraża mnie podejście polityków, brak reakcji na protesty i brak demokracji. i boję się co będzie, gdy to podpiszą. a jeśli podpiszą to przestanę wierzyć w wolną i normalną Polskę.

  OdpowiedzUsuń
 34. Mnie przeraża właśnei reakcja polityków. To wygląda na jakaś chorą mafię czy coś w ogóle. Jakiś samograj. Jak za czasów komuny.

  OdpowiedzUsuń
 35. mają w nosie ludzi. myślą że wiedzą wszystko lepiej. to przykre, że naszym krajem rządzą ludzie, którym pieniądze i pogoń za skandalem uderzyły do głów. już nie ma wolności. a komuna to się dopiero zacznie...

  OdpowiedzUsuń
 36. To ja jeszcze dla przypomnienia napomknę o sprawie, która w mediach już ucichła. Otóż przecież sprytny Donald Tusk w swoim expose przewidział podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Statystycznie Polacy żyją średnio około 75 lat, co nie oznacza, że do momentu śmierci są zdrowi i zdolni do pracy... Z tego co się orientuję jest już zebrana odpowiednia ilość podpisów o referendum w tej sprawie, co oznacza, że referendum będzie musiało zostać zarządzone. Do tego młodzi Polacy domagają się teraz także referendum w sprawie ratyfikacji umowy ACTA i pewnie również uda się je wywalczyć. Od 1946 roku w Polsce referendum ogólnokrajowe odbyło się pięciokrotnie. Teraz w przeciągu najbliższego roku szykują się dwa. Ostatnie referendum w Polsce z 2003 roku (w sprawie przystąpienie RP do Unii Europejskiej) kosztowało budżet państwa ponad 82.000.000 złotych... Jeśli dalej pan Tusk będzie tak rządził to Polska skończy jak Grecja. Tylko sądząc po powyższych komentarzach to nikt tutaj poza Magikiem nie wie jest w posiadaniu wiedzy o sytuacji Grecji...


  @ Magik: w swoim ostatnim komentarzu zapomniałeś, że pan Tusk ma też na pieńku ze środowiskiem lekarskim, farmaceutycznym i samymi pacjentami za tak zwaną umowę refundacyjną. Nie będę nawet zaznaczać, że pacjentem jest dosłownie każdy!

  A tak zupełnie dla ciekawostki dodam, że PO objęło rządy niespełna 4 miesiące temu...

  OdpowiedzUsuń
 37. Ciekawe co z tym wszystkim zrobia...

  OdpowiedzUsuń
 38. I tak i nie. Wszak ta destrukcja trwa już przez 4lata, wpierw powoli, teraz coraz gorzej. I przyznam się publicznie, za pierwszym razem głosowałem na PO, bo wydawali się być tymi, którzy mogą uleczyć Polskę, a wyszło, że są zwykłymi szumowinami.

  To ja jeszcze dodam, że w sprawie nowych przepisów, które utrudniają lekarzom, pacjentom, bo został zlikwidowany system śląski, który działał perfekcyjnie, by dostosować poziom do reszty kraju co jest już szczytem chamstwa. Ja sobie nie wyobrażam, aby po takich rządach pan jaśnie nam rządzący mógł bezkarnie odejść ze swojego tronu. Jak dla mnie powinien on odpowiedzieć przed trybunałem za działanie przeciwko krajowi.

  A Grecja to kolejny genialny pomysł. Polska jest już i tak nieziemsko zadłużona to Tusk ochoczo z naszej kasy chce pomóc Grekom. Jeszcze chwila i Portugalia i Hiszpania dołączą do radosnego grona bankrutów, a jak tak dalej pójdzie to i my będziemy wymieniać uściski z wyżej wymienionymi krajami. W imię czerwonej Unii! Shit...

  OdpowiedzUsuń
 39. No ja nie liczę już na zdrowy rozsądek polityków. I mam nadzieję, że nie ucichną głosy sprzeciwu i ludzie będą od tej chwili z takim samym zaangażowaniem walczyć przeciwko rządowi aż do obalenia.

  OdpowiedzUsuń
 40. nasz kraj się stacza. co za ludzie doszli do władzy..

  OdpowiedzUsuń
 41. To jest wręcz przerażająco. Jestem antypatriotą, ale nigdy przenigdy bym nie podcinał gałęzi, na której sam siedzę. Tym bardziej odbierał ludziom ich prawo. Przerażające, że ludzie rządzący są bez skrupułów.

  OdpowiedzUsuń
 42. oczywiście. ich zachowanie to prawdziwe wyrachowanie. doszli do władzy dzięki młodym ludziom,a teraz takie coś..z polską dzieją się teraz straszne rzeczy,ludzie już zaczynają wychodzić na ulice.

  OdpowiedzUsuń
 43. Sporo osób zaczyna namawiać o obaleniu rządu. Ba, jeden z celebrytów, Cejrowski jest wręcz pionierem w głoszeniu tych haseł. To przypomina bardzo Solidarność.

  OdpowiedzUsuń
 44. Bardziej jakąś chorą dyktaturę.

  OdpowiedzUsuń
 45. Tylko pod jednym warunkiem, że ludzie nie zaprzestaną protestów aż rząd ustąpi. To jedyne wyjście, bo jeśli nadal będziemy tolerować Tuska to będzie bardzo, bardzo źle.

  OdpowiedzUsuń
 46. a ja się obawiam że zapał do protestów przeminie u wielu... są tacy, którzy walczą do końca, ale są tacy, którzy stwierdzają: 'to nie ma sensu, przecież i tak się nie uda.'

  OdpowiedzUsuń
 47. Też tego się obawiam. W ogóle u mnie w domu właśnie panuje atmosfera "i tak się nie uda i po co to robisz?". Co mnie osobiście wnerwia, bo lepiej siedzieć w domciu i przyglądać się jak wszystko naokoło się zawala. Nie potrafię zrozumieć takiego toku rozumowania.

  OdpowiedzUsuń
 48. a przekładając to na nasze życie - no nie jest tak, że czasem się po prostu poddajemy, nie potrafimy wierzyć w to, że jest jeszcze sens do walki i siedzimy z założonymi rękami mówiąc: 'szczęście nie dla mnie'?

  OdpowiedzUsuń
 49. Sam tak robię, tylko, że jest jedna wielka różnica. W życiu prywatnym gdy się poddajemy na ogół jesteśmy sami i nie ma kogoś kto by wpuścił wiatr w nasze żagle, a tutaj walczymy wspólnie. Więc dla mnie to dwie różne sytuacje. ;]

  OdpowiedzUsuń
 50. w życiu jesteśmy sami? a przyjaciele, którzy nas wspierają?

  OdpowiedzUsuń
 51. No wydaje mi się, że jeśli się w życiu prywatnym poddajemy to znaczy, że nikt tak naprawdę nas nie wspomógł w walce (wystarczająco).

  OdpowiedzUsuń
 52. myślę,że to nie skończy się dobrze. ludzie ustąpią,nie potrafią walczyć do końca.

  OdpowiedzUsuń
 53. Jakoś raz sie już udało. Solidarności się udało.

  OdpowiedzUsuń
 54. czasem poddajemy się przez własny egoizm. nie widzimy ludzi, którzy chcą nam pomóc i trwamy w swej beznadziejnej atmosferze.

  OdpowiedzUsuń
 55. O tym sie nei wypowiem, bo się z czymś takim nie spotkałem ;]

  OdpowiedzUsuń
 56. ano a ja się spotkałam :]

  OdpowiedzUsuń
 57. Z której strony?:>

  OdpowiedzUsuń
 58. z obiektywnej. widzialam jak mój kumpel niszczy sobie życie nie dopuszczając do siebie słów i pomocy przyjaciół. to było bardzo egoistyczne. jakby próbował zwrócić na siebie uwagę. ale cóż.

  OdpowiedzUsuń